Двама държавни шампиони и общо 6 медала спечелиха триатлонистите на СК"Шампион"

ШАМПИОН - ПАЗАРДЖИК, Спортен клуб „Шампион" се представи с 23 състезатели в 5 възрастови групи в провелото се на езерото Николово край Русе Държавното първенство по триатлон-спринт. В състезанието не взеха участие  първенците на отбора Валентина Георгиева и Йордан Гюров,които са на подготовка за предстоящо европейско първенство за 16-годишни по модерен петобой.

Златни медали спечелиха дебютантът Иван Христосков /14 год./ и Дениз Рюстемов /12год./.Иван победи в плуването, колоезденето и бягането и беше безапелационен. Дениз натрупа много опит и резултатите му са възходящи, финишира с 19 сек преднина пред втория, съобщи председателят на клуба Валентин Георгиев.
Сребърни медали за „Шампион“ спечелиха Цветелина Начева /9 год./ и Христо Йовев /15год/, който обърка трасето и изпусна златото. С бронзови медали се окичиха дебютантката Стефания Нушева /10год./ и Стефани Дудова /14год./.
Най-масово участие клубът имаше в групата на 13-14 год., но проблеми с паднали вериги не позволиха по-предно класиране. Доволни сме от представянето и на  най-малкия Николай Метанов /8 год./ .Подготовката ни продължава и ще бъде насочена за Балкански игри по триатлон през септември в Бургас, сподели още Валентин Георгиев.