"Шампон" се върнаха от Русе с четирима държавни шампиони, 4 вицета и 2 бронзови медала

на стартаПрез уикенда в Русе се проведе Държавното първенство по триатлон и Балканика Гранд При, в което участие взеха  182-ма състезатели, разделени в 5-възрастови групи. Спортен клуб" Шампион "от Пазарджик за пореден път защити името си и спечели най-много отличия, като излъчи четирима държавни шампиони, четирима вицешампиони и двама бронзови медалисти. Във възрастова група до18 год. Малина Деянова без никаква конкуренция спечели като завърши наравно с момчетата. В групата до 16год.
Валентина Георгиева завърши втора след като имаше технически проблем - по време на колоезденето падане на верига й отне ценни секунди. В групата до14 год. Христо Йовев не остави никакви надежди на своите опоненти и спечели злато с преднина от 15-20 метра .В същата възраст Юлия Спасова се класира на 2-ро място. В групата до 12 години при изключителна конкуренция Борислав Палашев се класира на 2-ро място,а Дениз Рюстемов - на 3-то. До 10 год. Азра Янък беше  безапелационна и грабна златния медал. При момчетата  до 10год.шампиончетата окупираха изцяло стълбичката: Стоян Стоичков - на 1-во място, Александър Дачев - на 2-ро  и Миро Атев - на 3-то.
СК "Шампион "Пазарджик участва с 28 състезатели и  спечели най-много медали ,с което затвърди позициите си на водещ клуб по триатлон в България, съобщи треньорът Валентин Георгиев.
Той похвали дебютантите Стефани Дудова /13г./, Габриела Григорова /12г./, Цветимира Метанова /10г./, Михаела Зонова /10г./, Йоана Чукова /8г./ ,Цветилина Начева /8г./ ,Ангел Мадин /9г./. Следващото състезание е на 21.07.2013год., в Стара Загора, на триатлон-стандарт.