Четири държавни шампиони и общо 13 медала за СК”Шампион” от първенството по дуатлон в Плевен

ШампионитеВ парк "Кайлъка" в Плевен  се проведе Държавно първенство по дуатлон  от календара на Българска федерация по триатлон. Участваха над 150 деца от всички клубове в България. Те преодоляха различни дистанции, които включват бягане-колоездене-бягане.
Спортен клуб „Шампион” взе участие с 29 състезатели в 4 възрастови групи- от 9- до 18-годишни. Състезателите на клуба спечелиха най-много отличия в Държавното първенство-общо 13 медала. В групата до 19-годишни с време по-силно от мъжете на дистанции 5 км бягане - 20км колоездене -2.5 км бягане, златен медал спечели Велизар Велизаров. Състезанието за него беше част от подготовката му за предстоящи важни стартове на Балкански игри в Румъния и ЕК в гр.Бургас през юни. В същата група сребърен медал спечели при девойките Стефани Дудова, а бронзовият - Юлия Спасова.
В група до 15- и до 13- годишни с дистанции 2 км бягане -10км колоездене -1 км бягане, шампионите имаха най-масово участие. Сребърен медал спечели Никол Бечева /до 15/, Габриела Григорова /до 15/ е на четвърто място. При 13+годишните златният медал грабна Миро Атев, в конкуренция с над 25 момчета. Отличен старт имаше и Христо Георгиев, но малшанс с паднала верига не му позволи да влезе в тройката. Отлично се представиха и с година по-малките Любомир Германов и Ангел Франгов. При момичетата до 13 год. сребърен медал спечели Михаела Зонова, а бронзов - Цветимира Метанова. На 4-та позиция остана Виктория Стойнова /12 год./.В групи до 11- и до 9-годишни с дистанции 1км бягане - 5 км колоездене - 500м бягане,  отново шампиончетата се справиха отлично. Златен медал за пореден път за  шампионката Цветелина Начева, която финишира с по-добро време от момчетата на нейната възраст,бронз за дебютантката Кристияна Димова и бронз при момчетата за Маурисио Папазов. След него се подредиха Николай Метанов, Ангел Мадин, Алекс Тодоров, Петър Маслев. При най-малките златен медал за Теодора Маринова, сребърен -  за Рая Христоскова и отново сребърен - за Кристиян Франгов. Извън медалите останаха другите ни борбени момченца дебютанта Стилян Христов, Томас Григоров и Радослав Джунов.
В масовия старт на дистанции 1 км бягане-5 км колоездене-500м бягане при силна подкрепа от всички състезатели на отбора участие взе и треньорката им Ани Георгиева, която спечели бронзов медал и диплома за най-възрастен  състезател. Подготовката на шампионите се насочва към следващите стартове-акватлона в гр.Баня, Балкански игри в гр.Олимп, Румъния и ЕК в гр.Бургас.