ИНСТИТУЦИИ
Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
Четири медала от Държавното по плуване за 10-годишните плувци на "Шампион"

ШАМПИОНС  4 медала от Държавното първенство по плуване за 10-годишни "Златна рибка" - Варна  се завърна СК "Шампион" Пазарджик.

Много добър резултат постигнаха младите плувци на клуба Александър Дачев, Стоян Стоичков, Миро Атев и Христо Георгиев в щафетата 4 по 50 метра свободен стил- 2,30сек., което им позволи да се окичат с бронзовите медали, съобщи Валентин Георгиев председател и треньор на клуба. В същата дисциплина отборът на "Черно море "Варна с 2.13.07сек.,  постигна нов национален рекорд.
При момичетата Азра Янък влезе във всички дисциплини в челната шестнайсетица, на 50м. делфин – 44.29 сек - 6 място, 50м. гръб – 44.54 сек. - 6място,50м. бруст - 49,29сек - 6място и на 50м.св. стил – 38.12сек  - 12- място.
Александър Дачев на две дисциплини успя да влезе между първите 16 на 200 м съчетано  с 3.24.13сек е на 15-то място, на 50м. св. стил с 35.90сек  е на 12-то място
Много силно представяне регистрира Стоян Стоичков, който на 50м. свободен стил остана на 4-то място с 34,72сек , а на 50м. бруст се класира 14-ти.
В 4 по 50 м. смесена щафета момчетата завършиха на 7-ма позиция – 3.04.24сек.
В първенството взеха участие 44 клуба и 332 малки плувци от всички плувни центрове на страната.
За високото ниво на състезанието говори постигнатият рекорд - за първи път 10-годишен плувец плува 50м. под 30сек. на 50м. Басейн. Даниел Наков от "Черно Море"-Варна постигна 29.94сек, което е нов национален рекорд, съобщи Валентин Георгиев. Той постави отлична оценка на младите спортисти, както и на личната им треньорка Анна Георгиева. С постигнатите резултати Спортен клуб "Шампион"-Пазарджик успя да се класира между първите шест водещи отбора в българското плуване.