ИНСТИТУЦИИ
Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
3 златни медала и общо 14 отличия за СК ”Шампион” от Пловдив

Пловдив беше домакин на Държавното първенство по триатлон - основна дистанция. Участие взеха триатлонисти от всички центрове в страната – София, Благоевград, Русе, Плевен, Пловдив, Баня, Бургас, Стара Загора и ПазарджикПловдив, .
СК ”Шампион” се представи отново на висота и спечели най-много медали в силната конкуренция. Златни медали в своите групи спечелиха Христо Георгиев /12-13/, Цветелина Начева /10-11/ и Теодора Маринова /8-9/. Със сребърни отличия се поздравиха Велизар Велизаров /16-19/, Юлия Спасова /16-19/, Никол Бечева /13-14/, Миро Атев /12-13/, Михаела Зонова /12-13/, Кристиян Франгов /8-9/ и Ивайла Цветкова /8-9/, която е състезателка на клуба от школата в гр.Стрелча. Бронзови медали спечелиха Стефани Дудова, Виктория Стойнова, Габриела и Томас Григорови. Дистанциите не бяха никак малки, група 4 се състезаваше на 750 плуване - 20 км. Колоездене - 5000м бягане. Най-малките - от 8 до 11 годишни, плуваха 100м в гребния канал,който за тази възраст е доста страшен с мътната си вода, колоездене 5 км и 1000 м бягане. Своя дебют в триатлона направиха Георги Арабов, Георги Илиев, Димитър Сотиров, Габриела Маринова,  Стилян Христов, Радослав Джунов, Емил Грозданов, Любов Чалъкова, Деница Арабова, Деница Маджарова, Христо Петров, Антоний Заеков, Кристияна Димова и Гаврил Христосков. Всички преодоляха без проблем дистанциите си и се насладиха на чувството да победиш себе си в тежкото състезание.
На крачка от медалите останаха с класиране на 4 място Стилян Христов, Рая Христоскова, Любов Чалъкова, Цветимира Метанова и Ангел Мадин.
Ръководството на клуба поздравява всички състезатели за положения труд и отличните резултати,а наградата е ясна - плаж вместо тренировки в понеделник, обяви треньорът Валентин Георгиев Следващият старт за шампионите ще бъде триатлон - спринт на 10 юли в Русе.