13 медала за плувците на „Шампион“ от турнир “Младост“ Пловдив

Плувците от СК “Шампион“ спечелиха 13 медала от провелия се в гр. Пловдив VII традиционен турнир по плуване “Младост“, организиран от едноименния клуб. Участие взеха около 200 плувци в три възрастови групи.
С отлични лични постижения в кроуловите дисциплини - 2 златни и 1 сребърен медал, се отличи Теодора Маринова, ученичка на Спортното училище. Антон Велчев спечели злато на 100 св.стил, сребро на 200 св.стил и бронз на 50 бътерфлай. Изявените петобойци на клуба Ангел Франгов и Емил Грозданов си закичиха сребърен и бронзов медали на 200 св.стил. Томас Григоров спечели сребърни медали на 100 св.стил и 100 съчетано, като техническа грешка го лиши от сребро на 100 бътерфлай. Ивон Ханджийска спечели бронз на 100 св.стил,  Михаела Зонова бронз на 50 гръб, а Лъчезара-Вероника Генова - сребро на 100 съчетано. СК “Шампион“ се нареди на 5 място по медали в крайното класиране. Ръководството на клуба отчете добра   подготовка на състезателите в началото на спортно-състезателната година. Предстоящи стартове ще са участия в държавните първенства по плуване на 25 м басейн, както и контролите по модерен петобой за влизане в национален отбор.