Корабомоделистите се върнаха с 20 медала от Харманли

Димитър Марков, Във втория кръг от Държавното първенство по корабомоделен спорт за моторни радиоуправляеми модели – класовете М и NS, провел се край Харманли, пазарджишките корабомоделисти за пореден път доказаха, че няма да изпускат лидерските си позиции в тези най-атрактивни класове модели, наричани  водната „Формула-1“. Уверени в качествата на моделите и в стабилната си подготовка , още в първите стартове и юношите и мъжете поведоха в основните и традиционни „пазарджишки“ категории.
Юношите атакуваха успешно и успяха да победят в три от четирите класове модели. Георги Георгиев завоюва златния медал в клас ECO-Start с 27 обиколки, а в клас Expert остана втори с 35 об. след Стоян Алексиев от „Средец“ - 40 об. С второто си златно отличие от двата кръга Димитър Костадинов си осигури и крайната победа за шампионската титла със 184,00 точки в клас F2A. Третото злато стана притежание на Кристиан Горанов в клас F4B с 183,00 т. В клас F4A победителят от първият кръг Атанас Ангелов направи груби грешки и остана четвърти. Златото грабна Иван Иванов от „Средец“ със 100 точки, а на бронза се зарадва новакът в отбора ни Тодор Гергишанов с 97 точки.
При мъжете, отново над всички блестеше нашият Димитър Марков, който и този път завоюва три златни отличия в класовете Start – с 29 обиколки, Team-Mini в тандем с Д. Димитров - 108 обиколки и в „пазарджишкия“клас Мini  - с 37, следван от П. Петков – 36, и Д. Димитров - 35 обиколки. Сребърни отличия пък спечели в Expert с 43 т. и бронз за Д.Димитров с  42 обиколки. Второто сребро за Митко  в тандем с баща си Стефан и Митко Димитров със 117 обиколки, бе в клас Team-Expert, след варненския тим-118 обиколки, а Петков се задоволи със среброто и в клас FSR-E. Бронз успя да спечели и Стоят Бахчеванов в клас F3E със 132.03 точки.
 С излизането на Митко Марков от юношеската възраст и преминаването му окончателно при мъжете, мястото му автоматично заема другият талантлив юноша, петнадесетгодишният варненец Александър Захариев, който още сега успя да победи в пет категории – Eхpert, MONO-I, HIDRO-mini,FSR-E и Team. Ласкави оценки от специалистите получиха и пазарджишките юноши за последователните си победи в класовете NS.