Мобилна версия

ИНСТИТУЦИИ
Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
Плувците от ”Шампион” спечелиха купата за най-добър плувец ,1 златен и 2 сребърни медала от "Спринт" - Пловдив
Шампион

Поредните златни и сребърни медали спечелиха през уикенда плувците от СК "Шампион" - Пазарджик. Те взеха участие в IV  турнир по плуване „Спринт”, организатор на който бяха едноименният пловдивски клуб и БФПС. Участие взеха 459 плувци, родени 2008 и по-големи от 40 плувни клуба, разделени в 4 групи. За силата на турнира говорят и поставените 13 национални рекорда и 3 поправки на върховите постижения във възрастите 10-12години.

Плувците на СК”Шампион” отново се представиха шампионски и обогатиха колекцията на клуба с много ценни отличия. Награда за най-комплексен плувец в своята възрастова група (родени 2007-2008) получи Томас Григоров на 9 години, който постигна най-добър общ резултат от 4 дисциплини, в които участва - 50 бътерфлай, 50 гръб, 50 бруст, 50 свободен стил. За тези си постижения Томас получи купа, парична награда и мешка от организаторите и спонсорите на турнира. Освен престижната награда Томас се окичи с 2 сребърни медала –на 50 бътерфлай и 50 бруст с лични постижения. Компания му направи другата златна рибка на клуба Георги Илиев,който спечели надпреварата в стила бруст и се окичи със златен медал. Резултатите на малките ни момчета са ценни и поради факта,че се състезаваха с година по-големи ,което е знак за добър потенциал. Само преди седмица същите плувци спечелиха медали от турнира по плуване в Кавала-Томас 2 златни медала,а Георги златен и сребърен.

Много добри  резултати постигнаха и Иван Христосков, Йордан Гюров, Любомир Германов, Ангел Франгов, Йоана Бабачева. В турнира участваха и подобриха свои лични резултати Христо Георгиев, Димитър Сотиров, Ивайла Цветкова, Маурисио Папазов, Емил Грозданов, Петър Маслев, Симеон Бобеков, Ивон Ханджийска, Габриела Маринова, Елена Дочева, съобщиха треньорите на клуба.