Един златен и два сребърни медала за състезатели на "Кодокан 2008-Пазарджик" по самбо, и злато по джудо от състезание в Сърбия

Кодокан, Пазарджик, От проведеното на 4 април Държавно първенство по самбо за кадети и кадетки състезателите на СК “Кодокан 2008 - Пазарджик“ се завърнаха с един златен и два сребърни медала, с което доказаха, че и на тепиха по самбо са достойни противници.
В категория до 65 кг. Гергана Тончева стана шампионка на България след  четири победи при кадетките /до 16 години/. Стоян Гуглев,при тежките, и Любомир Станоев /55 кг./ загубиха в борбата за златото и останаха втори.

В същото време в Сърбия се проведе международен турнир по джудо за деца до 12 и до 14 години. Един от най-изявените млади състезатели на клуба – Мариян Палев спечели безапелационно златния медал в неговата възраст, а при по-големите стана трети.