ИНСТИТУЦИИ
Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
Два сребърни медала за "Кодокан 2008" от Черна гора и един бронзов - от Австрия

kodokan300615.jpgНа 27 юни в Жабляк, Черна гора се проведе Балканско първенство по джудо, на което СК “Кодокан 2008 - Пазарджик“ взе участие с трима свои състезатели. Димитър Стоев, в категория до 50 кг, отстрани последователно състезателите на Турция, Сърбия, а за излизане на финал и представителят на домакините. За съжаление загуби борбата за златото от сръбския състезател.

Другият представител на клуба – Горан Козарев, също се окичи със сребро в категория до 42 кг. По пътя към медала той отстрани джудистите на Македония, Черна гора и Румъния, но загуби от състезателят от Турция. Любомир Станоев, категория 55 кг. беше дисквалифициран на полуфинала и загуби възможност за участие в разпределението на медалите.
Междувременно, друг състезател на Кодокан – Борислав Владов, спечели бронзов медал в Австрия, където се проведе турнир по джудо за кадети в конкуренция от 23 състезатели, категория +60 кг.