Спортисти, спечелили държавни първенства и 1 ученик с второ място на олимпиада, ще получават стипендии от по 135 лв месечно

22 ученици, заели  призови места на държавни лични  първенства по джудо, сумо, самбо и  бадминтон, а също един ученик, заел второ място на финалите на ученическите игри по лека атлетика, и един ученик, заел второ място на националната олимпиада по немски език ще получават месечна стипендия в размер на 135 лв, съобщи кметът на Пазарджик Тодор Попов. Общината е заявила в Министерството на образованието и науката общо средства в размер на 31 320 лв. за стипендии на учениците. Програмата е целогодишна и по нея право на стипендии имат  класиралите се на  челни места в национални конкурси, олимпиади и състезания  в различни области на науката, спорта и изкуствата, след подадено искане до кмета на общината. Стипендиите са едногодишни.