„Асарел-Медет” АД зае III - то място на Международния работнически спортен фестивал - с 33 спортисти в 7 дисциплини

Асарел-Медет АД Панагюрище, Отборът на „Асарел-Медет” АД зае третото място сред българските представители по време на XI международен спортен фестивал. Първенството се проведе в в началото на юни в курорта „Св. Св. Константин и Елена”  и събра над 1500 участници от 23 държави. Сред родните участници пред асарелци се наредиха единствено „Марица Изток” ЕАД и Община Шумен.

Отборът на панагюрското предприятие бе съставен от 33 спортисти, които се състезаваха в 7 дисциплини. Най-сериозни бяха успехите в плажната борба, където и двата състава на дружеството завоюваха първо място отборно при мъжете и жените, като спечелиха и индивидуалните титли. При мъжете шампион стана Иван Нетов, а Росен Димитров взе бронз, а при дамите Мария Оряшкова и Калина Стефанова станаха шампионки. Нетов се класира на трето място и в дисциплината вдигане на пудовка.
В мъжката индивидуална надпревара по тенис на маса цялата почетна стълбица бе окупирана от състезатели на „Асарел-Медет” – Петко Габровски, Теодор Александров и Радослав Камберов, а в отборната надпревара пред тях се класираха единствено непобедимите китайци и представителите на Русия. Вторият отбор на предприятието пък достигна до петото място. Купи за феърплей  получиха отборите по петанк и шахмат, а бриджьорите достигнаха до престижното пето място в крайното класиране.
В оспорваната надпревара по минифутбол асарелци останаха на второ място след „Марица Изток” и не успяха да излязат от групата. В решителния мач за класиране в елиминационния етап панагюрци водеха минути преди последния сиггнал с 1:0, но в края на мача „въглекопачите” вкараха два гола и стигнаха до обрат. След това те спечелиха среброто в турнира.
Работническият фестивал по традиция се организира от Конфедерацията на независимите синдикати в България, а купата за третото място бе връчена на представителя на асарелския тим Иван Александров от вицепрезидента на КНСБ Валентин Никифоров.