"Кодокан" се завърна от Ниш с 8 медала, половината от които златни

Кодокан, Пазарджик, Ниш, През уикенда в Сръбския град Ниш се проведе силен международен турнир по джудо. СК “Кодокан 2008 - Пазарджик“ взе участие с  10 състезатели – 8 момчета и 2 момичета и спечели 8 медала, четири от които златни.
Младите джудисти от Кодокан показаха изключителен стил и мотивация за победа и логично доминираха в повечето схватки, съобщи треньорът им Георги Георгиев. При тежките - Ангел Гюров спечели безапелационно първото място.
Мариян Палев и Борислав Владов спечелиха всичките си срещи с ипон (чиста победа) и също се окичиха със златни медали.
При момичетата Ива Пейчева в категория до 57 кг. стана шампионка след три победи.
Любомир Станоев, Станислав Стоянов, Горан Козарев и Мартина Трязкова допуснаха по една загуба и трябваше да се задоволят с бронзовите медали.
Другите двама представители на клуба – Николай Котов и Димитър Стоев останаха пети в своите категории.