Димитър Марков - отново блестящ при мъжете във втория кръг от Държавното по корабомоделен спорт

korabo240613.jpg При изключително  горещо време  на езерото  „Загорка” край Стара Загора  се проведе втори кръг от  Държавното първенство по корабомоделен  спорт за радиоуправляеми модели в класовете М и НС. Пазарджишкият "Модел яхт клуб" за пореден път се представи достойно и успя да завоюва нови 9 златни, 3 сребърни и 7 бронзови отличия. Безапелационен отново беше юношата Димитър Марков, който вече трета година трайно се настани при мъжките формации и продължава да бъде номер едно в основните класове  във „водната формула”.
Независимо че встъпи с фалстарт в  „пазарджишкия” клас Експерт и се класира едва шести, тук победи Владимир Димитров - София, а Петко Петков стана трети. Митко се корегира и в останалите си шест старта - шест медала - 5 златни и 1 сребърен. С 37 обиколки грабна златото в клас ЕКО-Мини, трети тук е Димитър Димитров. Златни отличия Митко завоюва и в класовете Ф-3-Е с 143,69 т., Ф-3-В с 134,42 т., и в тандем с Александър Захариев победиха и в двата тима: ЕКО-Тим -220 обиколки /трети с 204 об. остана тимът на П.Петков/Д.Димитров/ Ив.Захариев/, злато за Митко и Сашко и в Мини-Тим с 215 об , а Петков/Димитров/Захариев тук се задоволиха със среброто с 202 обиколки. Единственото сребро Митко спечели в Стандарт с 63 обиколки, като отстъпи на габровеца Клим Попов - 65 обиколки С победи се поздравиха и баща и син Петко Петков в клас  Моно-Мини- 55 обиколки и Димитър Димитров в Старт - с 32 обиколки. До бронзови отличия при мъжете се добраха и Стефан Марков в клас Моно І с 35 обиколки и Стоян Бахчеванов – Ф-3-Е със 115,36 точки. При юношите обнадеждаващи резултати дадоха „новака” - Олег Стефанов с един златен медал и то с впечатляващ резултат от 139,99 точки в клас Ф-3-Е и бронз в  ЕКО-Мини с 28 обиколки, злато завоюва и „печеният” вече Георги Георгиев в клас Старт с 25 обиколки, а миналогодишният ни шампион Георги Минков  след течове в модела остана едва осми. До бронза едва се добра и миналогодишният шампион Кристиан Горанов с 95 т. в клас Ф-4-А, тук победи Стоян Алексиев от Средец. Тези 19 отличия са залог и гаранция за крайната победа на спортистите от Модел яхт клуба- финалите  само след месец в Габрово.