Приключи кръг от Държавното първенство по корабомоделен спорт за радиоуправляеми яхти

Батак, Корабомоделен спорт,

На язовир "Батак" се проведе трети кръг от Държавното първенство по корабомоделен спорт за радиоуправляеми яхти. Резултатите обобщи треньорът на домакините от "Модел яхт клуб" - Пазарджик змс Димитър Ганчев:

Димитър Давидков, който е бивш пазарджишки състезател, а сега състезател на Благоевград с лекота победи и в трите класа- Ф5Е с 22,1 наказателни точки, Ф5-М- 6,4 н.т. и Ф5-10 – 3,4 н.т.  Пазарджишките яхтсмени Иван Ралчев и Валентин Папазов успяха успешно да се намесят в разпределянето на медалите в клас Ф5-М, Иван Ралчев стана трети с 55,1 наказателни точки,  в клас Ф5-10 е втори с 16,4 н.т., а Валентин Папазов заслужи бронза с 27,5 наказателни точки. Варненецът Живко Липчев успя да се вклини между тях и спечели два сребърни медала в клас Ф5-Е и Ф5-М. В юношеския клас Ф5-Е медалите си разпределиха габровските състезатели, злато-  за Никола Пенчев- 0 наказателни точки, сребро за Никола Панчев- 6,4 таказателни точки и бронза за Александър Кунев с 8,1 наказателни точки. За специалните награди на Модел яхт клуба се проведе и дамска регата, където победи главният секретар на регатата Надя Липчева от Варна, а среброто отиде у Светлана Тонева от "Средец" и бронз + за Христина Панчева от Габрово.

След третия кръг остават въпросителните за финалите- кои ще бъдат крайните победители. Финалът е в началото на септември, отново на язовир "Батак". През юли в Пазарджик ще се проведат финалите за радиоуправляеми скоростни модели- класовете М и за радиоуправляеми копия- класовете NS  - от 14 до 16 юли на голямото езеро в „Острова“.