Новина: Приключи кръг от Държавното първенство по корабомоделен спорт за радиоуправляеми яхти
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Monday 03 July 2017 - 16:30:45

Батак, Корабомоделен спорт,

На язовир "Батак" се проведе трети кръг от Държавното първенство по корабомоделен спорт за радиоуправляеми яхти. Резултатите обобщи треньорът на домакините от "Модел яхт клуб" - Пазарджик змс Димитър Ганчев:

Димитър Давидков, който е бивш пазарджишки състезател, а сега състезател на Благоевград с лекота победи и в трите класа- Ф5Е с 22,1 наказателни точки, Ф5-М- 6,4 н.т. и Ф5-10 – 3,4 н.т.  Пазарджишките яхтсмени Иван Ралчев и Валентин Папазов успяха успешно да се намесят в разпределянето на медалите в клас Ф5-М, Иван Ралчев стана трети с 55,1 наказателни точки,  в клас Ф5-10 е втори с 16,4 н.т., а Валентин Папазов заслужи бронза с 27,5 наказателни точки. Варненецът Живко Липчев успя да се вклини между тях и спечели два сребърни медала в клас Ф5-Е и Ф5-М. В юношеския клас Ф5-Е медалите си разпределиха габровските състезатели, злато-  за Никола Пенчев- 0 наказателни точки, сребро за Никола Панчев- 6,4 таказателни точки и бронза за Александър Кунев с 8,1 наказателни точки. За специалните награди на Модел яхт клуба се проведе и дамска регата, където победи главният секретар на регатата Надя Липчева от Варна, а среброто отиде у Светлана Тонева от "Средец" и бронз + за Христина Панчева от Габрово.

След третия кръг остават въпросителните за финалите- кои ще бъдат крайните победители. Финалът е в началото на септември, отново на язовир "Батак". През юли в Пазарджик ще се проведат финалите за радиоуправляеми скоростни модели- класовете М и за радиоуправляеми копия- класовете NS  - от 14 до 16 юли на голямото езеро в „Острова“.