Новина: Димитър Марков - отново блестящ при мъжете във втория кръг от Държавното по корабомоделен спорт
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Monday 24 June 2013 - 11:48:48

korabo240613.jpg При изключително  горещо време  на езерото  „Загорка” край Стара Загора  се проведе втори кръг от  Държавното първенство по корабомоделен  спорт за радиоуправляеми модели в класовете М и НС. Пазарджишкият "Модел яхт клуб" за пореден път се представи достойно и успя да завоюва нови 9 златни, 3 сребърни и 7 бронзови отличия. Безапелационен отново беше юношата Димитър Марков, който вече трета година трайно се настани при мъжките формации и продължава да бъде номер едно в основните класове  във „водната формула”.

Независимо че встъпи с фалстарт в  „пазарджишкия” клас Експерт и се класира едва шести, тук победи Владимир Димитров - София, а Петко Петков стана трети. Митко се корегира и в останалите си шест старта - шест медала - 5 златни и 1 сребърен. С 37 обиколки грабна златото в клас ЕКО-Мини, трети тук е Димитър Димитров. Златни отличия Митко завоюва и в класовете Ф-3-Е с 143,69 т., Ф-3-В с 134,42 т., и в тандем с Александър Захариев победиха и в двата тима: ЕКО-Тим -220 обиколки /трети с 204 об. остана тимът на П.Петков/Д.Димитров/ Ив.Захариев/, злато за Митко и Сашко и в Мини-Тим с 215 об , а Петков/Димитров/Захариев тук се задоволиха със среброто с 202 обиколки. Единственото сребро Митко спечели в Стандарт с 63 обиколки, като отстъпи на габровеца Клим Попов - 65 обиколки С победи се поздравиха и баща и син Петко Петков в клас  Моно-Мини- 55 обиколки и Димитър Димитров в Старт - с 32 обиколки. До бронзови отличия при мъжете се добраха и Стефан Марков в клас Моно І с 35 обиколки и Стоян Бахчеванов – Ф-3-Е със 115,36 точки. При юношите обнадеждаващи резултати дадоха „новака” - Олег Стефанов с един златен медал и то с впечатляващ резултат от 139,99 точки в клас Ф-3-Е и бронз в  ЕКО-Мини с 28 обиколки, злато завоюва и „печеният” вече Георги Георгиев в клас Старт с 25 обиколки, а миналогодишният ни шампион Георги Минков  след течове в модела остана едва осми. До бронза едва се добра и миналогодишният шампион Кристиан Горанов с 95 т. в клас Ф-4-А, тук победи Стоян Алексиев от Средец. Тези 19 отличия са залог и гаранция за крайната победа на спортистите от Модел яхт клуба- финалите  само след месец в Габрово.