Десет златни медала и от Габрово за корабомоделистите

Победителите от ГабровоС десет златни, седем сребърни и пет бронзови отличия се завърнаха спортистите на Модел яхт клуб - Пазарджик от Габрово, където се проведе втори кръг на Държавното първенство по корабомоделен спорт за радиоуправляеми модели в класовете М и NS. На корабомоделния комплекс „Синкевица” пазарджишките корабомоделисти отново обраха овациите на публиката. Над всички, за пореден път, се открои Димитър Марков, като завоюва четири златни медала в класовете Ф-3-Е, ЕКО-Експерт, ЕКО-Тим и Мини-Тим /в тандем с Петков и Димитров/.
По два златни медала спечелиха баща и син мс Петко Петков и Димитър Димитров в клас ЕКО-Тим и Мини –тим и по един сребърен в Стандарт за Петко и в Експерт за Митко. Полагащото му се злато си взе и Владислав Кацарски в Старт-а. Добре се представи и бащата на Митко-Стефан Марков, като взе среброто в клас Ф-3-Е и два бронза в Старт-а и  Мини-то, сребро спечели и Христо Георгиев в Старт-а.
При юношите най-добре се представи новакът Георги Минков в клас ЕКО-Старт, като остави далеч след себе си пазарджишкият фаворит от първи кръг Георги Георгиев, добрал се трудно до бронза и се задоволи с два сребърни медала в класовете Ф-4-Б и в Мини-Тим. С лекота отстъпи водачеството си от първи кръг и Кристиан Горанов във Ф-4-А, като остана втори, а  Георги Димитров се затвърди на третата позиция. Първи бронз си спечели и Олег Стефанов в клас Ф-3-Е.
Отново в Габрово ще бъде и третият-финален кръг само след месец и ръководството на Модел яхт клуба се надява пазарджишките корабомоделисти да си затвърдят позициите на водещи и да оправдаят девиза си „Клуб за подготовка на шампиони”.