Спортистите на „Асарел-Медет” АД се класираха шести за купата на КНСБ

Гергински с купатаРаботници от „Асарел Медет” АД взеха участие в десетото издание на Международния работнически спортен фестивал, организиран от КНСБ и Българската работническа федерация „Труд, спорт и здраве”. Форумът се проведе между 6 и 10 юни в курортен комплекс „Св.Св. Константин и Елена – „Гранд хотел Варна”.

Асарелци  постигнаха невероятен успех като се класираха на  VІ място в крайното отборно класиране за купата „Д-р Желязко Христов” на Конфедерацията на независимите синдикати в България.

Състезателите по тенис на маса се представиха много силно и с три победи в групата се класираха на осминафиналите, като достигнаха  до VІ място в отборното класиране. В индивидуалното първенство участниците в мъжкия тим също се представиха много добре. Първото място бе завоювано от Петко Габровски, а Явор Андреев и Асен Попниколов са съответно четвърти и шести в личния шампионат.

Изключително силно се представиха тенисистките, достигнаха до финалите в шампионски  стил без да допуснат загуба.  На финала отстъпиха единствено на силния отбор на Китай и завоюваха сребърните медали.  В индивидуалната надпревара тенисистката Емилия Гатева спечели сребърен медал, Елица Замфирова е четвърта, а Даниела Христова зае петото място.

Традиционно успешно се представиха бриджьорите, които достигнаха до финала на турнира и се класираха четвърти. Шахматистите се класираха на 17 място от 23 отбора.

Много добри впечатления оставиха състезателите по мини футбол, които спечелиха групата си с три победи. На осминафиналите обаче отстъпиха в драматичен мач на бъдещите шампиони от Гълъбово. Във футболния турнир взеха участие 72 клуба, от които 37 чуждестранни.

Във фестивала взеха участие близо 2000 души от 4 континента – Америка, Азия, Африка и Европа. В състезанията се включиха представители на Китай, Мексико, Израел, Австрия, Дания, Литва, Русия, Сърбия, Румъния, Турция, Косово, Черна гора, Беларус, Киргизстан, Туркменистан, Азербайджан, Украйна, Тунис, Алжир и България. Участниците се състезават в 15 спортни дисциплини – мини футбол, стрийтбол, боулинг, петанка, тенис на маса, тенис на корт, шахмат, бридж, дартс, волейбол, плуване, плажен волейбол, теглене на въже, плажна борба и лека атлетика. Състезателите бяха обединени в над 100 български и международни клуба за работнически и аматьорски спорт.

На снимката: Синдикалният лидер Марко Гергински с купата за шестото място в комплексното класиране на КНСБ