Пет шампионски титли за "Шампион" в триатлона

Шампион На завършилото днес Държавно първенство по акватлон - бягане-плуване-бягане в гр.Баня състезателите на СК"Шампион", в буквалния смисъл на думата, обраха медалите с 5 шампионски титли и още 3 сребърни и 1 бронзов медали. Отличията бяха завоювани  в оспорвана конкуренция с клубове от София, Русе, Благоевград, Пловдив, Стара Загора, Баня, Враца.Отборът на “Шампион” беше представен от 27 състезатели в 4 възрастови групи.

При момчетата, родени 2002-2003г. децата от “Шампион” спечели първите 7 - Борислав Палашев - 1 място, Дениз Рюстемов - 2 място, Христо Георгиев - 3 място, Стоян Стоичков – 4 място, Александър Дачев – 5 място, Иво Джалъзов - 6 място, Миро Атев - 7 място.
При момичетата от нулева група Никол Бечева не остави шанс на конкурентките си и с голяма преднина спечели златния медал, Мартина Жулева остана на една крачка от бронза. В група 1 златната Валентина Георгиева отново е шампионка.
В група 2 Виолета Георгиева е шампионка, Емилия Стефанова - на 2 място, при момчетата - Христо Йовев е на 2 място, а Йордан Гюров - на 4 място. В тежката 3 група Малина Деянова с шампионска титла с постижение по-добро и от на момчетата.
Треньорите поздравяват и дебютантите Валя Бъбарова, Диана Маноилова, близначките Алекс и Весела, Сашко Дачев, Иво Джалъзов, Миро Атев, Азра Янък. Състезанието в Баня беше последна проверка  за Световното по биатъл в Ердинг, Германия, на  30юни.

На снимката: Награждаването на Малина Деянова