С 10 дебютанти СК „Шампион” спечели 2 титли и 8 медала от държавното по акватлон в Баня, Карловско

СК ШАМПИОН ПАЗАРДЖИКВ провелото се в Баня, Карловско, Държавното първенство по акватлон - дисциплина от календара на Българска федерация триатлон, която включва  последователно бягане- плуване- бягане, СК”Шампион” участва с 33 състезатели, като 10 от тях са абсолютни дебютанти. Общо в състезанието взеха участие над 180 състезатели от всички клубове в страната, развиващи триатлон.

При изключителна конкуренция златни медали и шампионски титли спечелиха Михаела Зонова /при 12-годишните/ и Цветелина Начева /при 10-годишните/. Сребърни медали си окичиха Евгения Димитрова /в групата на 18-год./. Бронзови медали завоюваха Велизар Велизаров /16год./, Никол Бечева /13год./, Александър Дачев /12год./, Маурисио Папазов /10год./ и Йоана Бабачева /10год./.
Отлична оценка за най-малките участници Теодора Маринова, Рая Христоскова,Деница Арабова и Томас Григоров, които завършиха  дистанцията успешно, постави председателят на клуба Валентин Георгиев.
Подготовката на „шампионите’ продължава и ще е насочена към участие в Европейска купа в гр.Бургас , Балкански игри в Хърватска и държавните първенства в Русе и Пловдив, допълни Валентин Георгиев.