Джудистите на „Кодокан” се класираха в челната тройка на Държавното отборно първенство в Пазарджик

Пазарджик
Държавните отборни първенства по джудо за мъже и жени и юноши и девойки старша възраст дадоха още един повод за гордост на спортистите и треньорите на СК „Кодокан”, а и на цялата пазарджишка спортна общественост. Джудистите на „Кодокан” спечелиха две трети места – при мъжете и при юношите старша възраст. Състезанието се проведе в Пазарджик в почивните дни при изключително силна конкуренция от над 40 отбора от цялата страна.
При мъжете СК „Кодокан” си подели престижното трето място със Спортна академия ЦСКА. Първенец в класирането стана СК  Джудо и Самбо ЦСКА, а второто място зае отборът на СК „Локомотив” София.
При юношите старша възраст СК Кодокан Пазарджик  отново се класира в челната тройка. В тази възрастова група първото място зае отборът на СК Джудо и Самбо ЦСКА, на второ - отборът на СК Локомотив София.
При девойките старша възраст първото място зае отборът на СК „Хаджи Димитър” Сливен, второ - СК „Бъдин” Видин, трето - отборите на СК „Перун” Перник и СК „Локомотив” София. Девойките на СК „Кодокан” Пазарджик се класираха седми.
При жените състезателките на СК „Кодокан” заеха пето място, след като загубиха с минималното 3:4 в схавтката за бронзовите медали срещу „Локомотив” София. На първо място се класира отборът на Спортна Академия ЦСКА, на второ - отборът на „Локомотив” София, на трето - отборите на СК Левски София и СК Джудо и Самбо ЦСКА.
Трябва да отбележим достойното представяне на пазарджишките джудисти, сред които и учениците от Спортното училище, коментира треньорът на СК „Кодокан” и директор на училището Георги Георгиев. Той допълни, че точно учениците от Спортното училище, които имат вече много силни изяви, дават надежда за бъдещето на този спорт в Пазарджик.  И отличи иманата на Мариян Палев, Ангел Славков, Емил Вълчев, Звезделин Илиев, Димитър Спасов, Любомир Грозданов, Яна Джимова и Михаела Станоева.