Минчо Минчев и сервисът на гостите - най-резултатни при победата на "Хебър" срещу "Черно море"

Пазарджик
Момчетата на Атанас Петров победиха тази вечер отборът на "Черно море" с резултата, с който загубиха предишните си два мача. Публиката очакваше да види отбора, предоляващ психическия срив от загубите срещу "Тетевен волей" и "Добруджа - и до голяма степен го видя. Съперникът се оказа обаче недостатъчно убедителен за категорично доказателство.

В  отделните части  "Хебър" се наложи над "моряците" с резултати, които говорят недвусмислено за превъзходството - 25:21, 25:18, 25:18. Освен прекъсванията и смените старши треньорът на варненци Виктор Карагьозов нямаше какво друго да противопостави до края на срещата, но пък емоционалните му реакции фокусираха вниманието на публика.

Без съмнение, над всички на полето бе Минчо Минчев - и на сервиса, и в нападение, а  много често - и в защита. И неслучайно той е единственият състезател, отбелязал 18 точки. А от дванайсетте начални удара, чак в третия гейм "уцели" два пъти мрежата. Съперник по приноса му в точковия актив на пазарджиклии бе също началният удар - но на гостите. Статистическият лист на срещата недвусмислено сочи, че черноморци са добавили 16 точки в актива на "Хебър" от техни грешни изпълнения на сервис. Единствено, когато на  позицията за изпълнение на начален удар заставаше деветката Иванов, публиката стискаше палци. Той, всъщност е и с най-големия точков актив за "Черно море" - 16 точки, колкото губят от начален удар.
Символично е, че и в трите гейма те загубиха  мач бола след сервис в мрежата.

Редно е  да се отбележи отново и играта на Мартин Симеонов, който влага много хъс, но като че ли не може да върне все още напълно формата си от есенния сезон, за разлика от последователно подобряващия изявите си Венцислав Трифонов.  Либерото Ивайло Лалов спаси също немалко положения и коригира подаването си след посрещане, като допусна само едно неточно отиграване.

Идват плейофите и всички "тънки" сметки могат да се окажат съвършено излишини. Важна е истината на игралното поле.