Силистренци напрегнаха "Хебър" в първия финален плейоф

Пазарджик"Хебър" победи в Пазарджик волейболистите на "Доростол" от Силистра с 3:1 гейма тази вечер. Дасе каже, че - трудно, ще е пресилено. Но с една доста "небрежна" игра волейболистите от крайдунавския град създадоха усещането в редица моменти за превъзходство. Особено в първия гейм, когато  с поредица от "специални" начални удари спечелиха 4-5 послодователни точки.

Във втория гейм доростолци се предадоха, но в третия биха, благодарение на многото грешки на домакините - и от началните удари, и при посрещането, с каквито всъщност бе изпъстрена играта им през целия мач.
В крайна сметка момчетата на Атанас Петров взеха победата - 25:23, 25:17, 25:23, 25:17, в отделните геймове.
В сряда "Доростол" е домакин и ако, не дай си, Боже, победи - ще има трета среща между двата отбора в Пазарджик за определяне на новия член на Суперлигата.