Въпреки превъзходството през второто полувреме, „Хебър“ не успя да отбележи гол

Хебър Пазарджик, Въпреки тоталното превъзходство през второто полувреме, „Хебър“ загуби финалния мач от турнира за Купата на България в Трета лига Югозападна група. Съмнителният гол от първото полувреме остана и единствен за целия мач. Така в следващия кръг срещу пловдивския „Ботев“ ще играе „Пирин“ - Гоце Делчев.

Въпреки превъзходството и безбройните корнери пред врата на „Пирин“, до гол така и не се стигна. През вторите 45 минути,  може да се каже, че се игра предимно пред една врата – тази на гостите. При една от малкото  контраатаки гредата се оказа добър помощник на вратаря на хебърци – Аврамов, който се отличи през първото полувреме с няколко сериозни намеси в рамката на вратата.  Дори и влезлият през второто време капитан на „Хебър“ Здравко Лазаров не успя да помогне за промяна на резултата.

Два жълти картона - по един за двата отбора, безброй ъглови удари в полза на „Хебър“ и един гол, за съжаление, за гостите,  е равносметката от днешната футболна среща в Пазарджик. „Хебър“ - „Пирин“ - 0:1.