Мобилна версия

ИНСТИТУЦИИ
Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
Шампионите с 5 отборни купи и 5 медала от държавното по модерен петобой в Пазарджик

СК ШАМПИОН ПазарджикСъстезателите на СК "Шампион" спечелиха 5 отборни  купи и 5 индивидуални  медала на Държавното първенство по модерен петобой за деца на възраст до 12 и до 16 години. Участие взеха всички водещи клубове от страната, развиващи този спорт. Малките състезатели се състезаваха на плуване  100 м св. стил и бягане 800 метра. СК”Шампион” участва със 7 момичета и 12 момчета / общо в 3 отбора/, съобщи треньорът им Валентин Георгиев.

В силната конкуренция на всички водещи клубове от България момичетата в състав Михаела Зонова, Елена Дочева, Цветимира Метанова и Цветелина Начева се класираха на 3 място и спечелиха бронзови медали и купа, а момчетата ни Александър Дачев, Христо Георгиев, Миро Атев и Маурисио Папазов също са на 3 място, на 1 точка след вторите. Индивидуално най-силно представяне направиха Александър Дачев - на 3 място и Михаела Зонова - на 4 място.
При възрастова група до 16 годишни с пълна хегемония на състезателите на СК”Шампион”, които демонстрираха  отлична подготовка и 9 състезатели спечелиха 4 индивидуални медала и 3 отборни купи. Индивидуално Йордан Гюров с 1-во време на плуване /200св.стил/ и 1-во на комбинирана /3 по 800 бягане с 3 стрелби/стана безапелационен държавен  шампион, Христо Йовев - на 3 място, Иван Христосков - на 7 място и отборно - шампионска титла.
При момичетата клубът участва с 2 отбора,които се класираха на 1-во място в състав Валентина Георгиева, Юлия Спасова и Стефани Дудова, вторият отбор на 3-то място в състав Евгения Димитрова, Никол Бечева и Габриела Григорова. В индивидуалната надпревара  - Валентина  Георгиева на 2 място, Евгения Димитрова на 3 място, Юлия Спасова  на 4 място само на 1 точка, Никол Бечева на 10 място,Стефани Дудова на 11 място, Габриела Григорова на 14 място. Треньорът Валентин Георгиев постави отлична оценка за всички състезатели на клуба, които отново показаха,че са в елита на този спорт в България.