”Шампион” не остави медали за другите в Държавното по модерен петобой

Пазарджик
При пълна хегемония на СК”Шампион”и с участието на всички петобойски клубове от страната премина II кръг на Държавното първенство по модерен петобой в Пазарджик за 14 годишни. СК”Шампион” прибра в своята колекция всички златни и сребърни медали.

Дисциплините бяха плуване 100св.стил и нелекото бягане на 1600 метра. Участие взеха над 100 деца.

В индивидуалното класиране шампионка е Виктория Стойнова,среброто за Михаела Зонова. Същото класиране записахме и при момчетата: шампион - Иван Палигоров, със среброто - Любомир Германов.

Никакъв шанс не оставихме на конкуренцията и при отборното класиране,отново златни бяха отборите на „Шампион” - Любомир Германов, Христо Георгиев, Миро Атев.

Момичетата в състав Виктория Стойнова,Михаела Зонова и Цветелина Начева грабнаха златните медали, компания с бронзовите им направи  вторият отбор – Йоана Бабачева,Цветимира Метанова и Теодора Маринова. Отлично се представиха и Цветелина Начева с 4-о място,Йоана Бабачева с 5-о място,Цветимира Метанова с 6-о място,Теодора Маринова с 12-о място,Любов Чалъкова с 13-о място, Стефания Нушева с 14-о място, Христо Георгиев с 8-о място, Миро Атев с 10-о място, Ангел Франгов с 13-о място.

В същия уикенд се проведе и международният Мемориал „Христо Чочев” с участието на гости от Турция,Египет и Молдова. Йордан Гюров в силна конкуренция с атлетите на Египет успя да се класира на 3-о място с отлични лични постижения. За Държавно първенство Данчо отново е на най-високото стъпало и златен медал. На Гюров - най-успешният петобоец в момента в България при 18 годишнитне, предстоят важни международни стартове и специална подготовка по езда при Валентин Георгиев, водещ специалист по конен спорт.

Момичетата - в състав Юлия Спасова,Валентина Георгиева и Стефани Дудова, се класираха на 2-о място отборно в Държавното първенство. Осмо място индивидуално записа в актива си Никол Бечева.