Мобилна версия

ИНСТИТУЦИИ
Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
Отборът на „Асарел Медет“ спечели благотворителния турнир по минифутбол, организиран от МГЕРБ Панагюрище

futbaal_panag.jpgМГЕРБ Панагюрище за трета поредна година организира благотворителен турнир по минифутбол, със събраните средства от който се подпомагат студенти в неравностойно положение. Тази година турнирът събра над 3 хиляди лева. В него участваха 12 отбора от пет човека. Срещите се играха на двете помощни игрища, намиращи се до спортна зала „Орчо Войвода“. Освен отбори от Община Панагюрище, в турнира взеха участие тимове от Пирдоп, Елшица и Велинград. Специални гости на турнира бяха кметът на Община Панагюрище  Никола Белишки и общински съветници, членове на ПП ГЕРБ. Първите срещи за деня бяха между „ГЕРБ-Пирдоп“ и „Ким Коп“, където пирдопчани надвиха безапелационно с 4:0. На съседното игрище сили премериха „Асарел Медет“ и „Лъвовете“. Мачът завърши с резултат 4:3 за „Асарел Медет“.

Футболните емоции се разиграха в общо 30 мача през целия ден. До полуфиналната среща достигнаха отборите на „Нешо Бончев“ и „ГЕРБ-Пирдоп“, където бончевци претърпяха поражение с 6:2 и се окичиха с бронзовия медал. Безспорно най-интересната среща в турнира бе финалната. В нея премериха сили „ГЕРБ-Пирдоп“ и „Асарел-Медет“. Тимът на „Асарел-Медет“ владееше топката  почти през целия мач. Крайният резултат беше 2:1 в тяхна полза.
Тимът на „Асарел-Медет“ получи златният медал на турнира, купа за спомен и сумата от 3062лв., която бе събрана от даренията през деня и ще бъде използвана за подпомагане на абитуриенти в неравностойно положение. Второто място, сребърен медал и купа, остана за „ГЕРБ-Пирдоп“. Сумата от 3062лв. бе събрана от дарения от фирми, организации и граждани от Панагюрище.