ДФК "Орлета" спечели турнира за Купата на АБФ в Пазарджик, втори е отборът на "Оборище"- Панагюрище

Орлета

Отборът на ДФК "Орлета" (Пазарджик) спечели първия турнир през 2019 година за Купата на АБФ, който приключи днес в Пазарджик. Надпреварата е за деца до 12-годишна възраст и е част от Националната програма „Децата и футболът“. Организатори са Асоциацията на българските футболисти, Българският футболен съюз, Министерството на младежта и спорта и Община Пазарджик.

По традиция състезанието се провежда под патронажа на кмета на Пазарджик Тодор Попов, който този път не успя да присъства на награждаването.

Във финалния двубой на стадион “Георги Бенковски” ДФК "Орлета" разгроми "Оборище" (Панагюрище) с 5:1. На трето  място завърши отборът на "Чепинец" (Велинград), който в малкия финал надигра "Хебър 1918" (Пазарджик) с 1:0. В двубоя за 5-о място  "Батак" спечели с 1:0 срещу "Локомотив 1925" (Септември). На седмо място в крайното класиране приключи "Вихър" (Ветрен) след класическа победа над "Свобода" (Пещера) с 3:0.
Орлета

Всички участници получиха пълна футболна екипировка и футболни топки, осигурени от организаторите на турнира. Индивидуалните призьори се сдобиха и със специални предметни награди, осигурени от генералния спонсор на Националната програма „Децата и футболът“ – Кока-Кола.

В награждаването на талантите се включиха генералният секретар на АБФ Георги Бойчев, секретарят на Община Пазарджик Румен Кожухаров, треньорът на „Хебър“ и бивш наставник на „Левски“ Николай Митов, както и други футболни ветерани.