С класиране в призовите тройки състезателите на "Шампион" се върнаха от Кранево

Шампион, Пазарджик, Спортен клуб „Шампион“  беше от малкото,които участваха с пълни отбори при момчетата и момичетата в двете възрасти в Държавното първенство по модерен петобой за възрасти до 18  и до 14 години в Кранево. При момичетата - 14-годишни, Михаела Зонова /12 год./ се класира на 2 място при каките, Никол Бечева е на 4 място, Цветимира Метанова - на 11 място, Габриела Григорова - на 16, отборно момичетата грабнаха златните медали.

Момчетата се класираха на 5 място отборно от 14 отбора - Дениз Рюстемов - на 7 място, Александър Дачев /12 год./ - на 11 място, Миро Атев /12год./ - на 21място  от 48 участници. Във  възраст 18-годишни всичките ни участници бяха 15- и 16-годишни,но това не попречи на устрема им за по-добри резултати, сподели треньорът Валентин Георгиев. Момичетата в състав Валентина Георгиева, Стефани Дудова и Юлия Спасова се класираха на 2 място отборно. Благодарности изказваме на Валя, която участва след 6-месечна пауза поради травма и въпреки това се класира на 5 място, Стефани е 7-ма, Юлия на 11 място.
При момчетата отлично представяне направи Йордан Гюров, който след 4 позиция на плуването и 5 на фехтовката стартира комбинираната си дисциплина под номер 2. След колеблива първа стрелба Данчо успя с отлична концентрация и атлетични качества да се „върне“ в играта и след стрелби 10 и 11 секунди се нареди на 2 място сред големите момчета. Резултатите му показаха, че няма по-добър на неговата възраст и даде  сериозна заявка за международна изява. Въпреки че бяхме с по-малки по възраст състезатели, успяхме да се класираме в призовите тройки и се върнахме с купи и медали от Кранево.