ИНСТИТУЦИИ
Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
Американец взе световната купа от състезанието по авиомоделизъм в Пазарджик

Световна купа по авиомоделизъмНа провелия се в парк остров "Свобода” кръг от Световната купа по авиомоделизъм за скоростни кордови модели- клас Ф2А и Държавното първенство за останалите класове, Ф2Б- акробатични модели и Ф2Ц- тим-рейсинг при „скоросняците” по катерогичен начин сред над 30 претенденти се наложи американецът Уйлям Хюз с 285,4 км/ч, следван от словака Мариан Йоркович с 282,5 км/ч и, а за българите остана бронзът, като за него се проведе люта битка. Наложи се младокът пловдивчанин Георги Леков, а лидерите, също от Пловдив, се задоволиха със среброто и бронза от Държавното. Георги освен световна купа спечели и специалната купа от спонсора - МБАЛ „Хигия”, предоставена от доц. д-р Стайко Спиридонов.

В останалите класове водачи са Ангел Марганов - Ф2Б от Пловдив и русунецът Христо Йотов - Ф2Ц. Първенството предизвика голям интерес сред пазарджишката публика и през трите дни беше посетено от много граждани.