В Пазарджик се проведе кръг от Световната купа по авиомоделизъм

Пазарджик

В парк „Остров Свобода“ в Пазарджик през уикенда се проведе кръг от Световната купа и Националното първенство по авиомоделизъм за кордови модели- класовете F2. Резултатите обобщи змс Димитър Ганчев, треньор на пазарджишкия клуб:

В клас F2A- скоростни модели, където традиционно борбата е изключително оспорвана, успя да се наложи австрийският състезател от български произход- Ивайло Попов с 288,9 км/ч и успя да завоюва златния медал и купа „Тракия“. Втори и трети се подредиха пловдивчаните Георги Кабаков- 281,2 км/ч и Георги Леков-263,7 км/ч, а непосредствено след тях остана словенеца Марият Юркович с 261,6 км/ч. Републикански шампион естествено стана Георги Кабаков.

В клас F2B- акробатични модели, при мъжете по най-убедителен начин се наложи петнадесетгодишната Никол Павлова от Русе с 1915,0 точки, като грабна златния медал и купата и изпревари многократния републикански шампион- пловдивчанина Ангел Магаранов- 1866,7 т., а трети остана Юлиян Нейчев от Варна с 1756,0 т. Никол стана  републикански шампион и при юношите пред Михаел Ангелов от В. Търново- 335,3 т., а трети стана русенеца Николай Палежев-151,0 точки.

В клас F2C- тим рейсинг /за отборно надбягване/ , за републиканското първенство се наложиха Валентин Тодоров и Васил Милев от пловдив, а подгласници им станаха двата шуменски тандема- Павлов, Папов и Палежев, Шукри.

В най-атрактивния клас F2F- тим рейсинг на 200 обиколки, отново най-добре се представиха най-младите Никол Павлова и Николай Палежев и заслужено спечелиха купа „Тракия“ и златния медал, със сребърните медали се задоволиха испанците Петер Римпопов и Хосе Родригес със 174 обиколки, а бронза отиде при Варентин Тодоров и Васил Милев. Световните купи „Тракия-2017“ за пореден път показаха, че Пазарджик и притегателен център за световния авиомоделизъм.