Българка на финал на двойки на международния тенис турнир в Пазарджик

Катерина Димитрова се класира за финала на двойки на международния турнир за жени на червени кортове в Пазарджик с награден фонд 15 хиляди долара. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК "Фаворит" и стана възможна с финансовата подкрепа на Даршанс Комерс ООД, Община Пазарджик и БФТ.

Българката и американката Избел Кузманов победиха италианките Киари Жирели и Емма Валета с 2:6, 6:2, 12-10 за 80 минути.
Димитрова и Кузманов ще спорят за титлата в събота срещу номер 2 в схемата Оана Гаврила и Оана Джорджета Симион (Румъния), които в другия полуфинал елиминираха българките Габриела Михайлова и Зиновия Ванева с 6:3, 6:2 за 64 минути.