„Кодокан“ - с медали от Международния турнир в Пазарджик и от европейското в Самоков

Състезатели на „Кодокан“ се представиха успешно и в двете състезания, провели се през изминалия уикенд. Домакините на Международен турнир по джудо за купа “Пазарджик”.спечелиха първо място в отборното класиране със 17 златни медала, следвани от „Чавдар” - Троян, и „Илинден” - София. В състезанието взеха участие 398 състезатели от 5 държави.

За трета година след състезанието джудистите остават в Пазарджик за 4-дневен лагер, който се провежда в СЗ „Васил Левски” с двуразови тренировки, водени от Георги Георгиев.

По същото време на провелото се в Самоков Европейско първенство по сумо състезатели на СК „Кодокан” завоюваха два медала. Веселин Шопов стана европейски шампион във възраст до 14 г. /кат. 75 кг./ след три победи, а Румен Динев /до 21 г., кат. +115 кг/ спечели бронзов медал за пазарджишкия клуб.