Пазарджишки спортисти с медали от Европейското първенство за деца с увреждания Emil Open в Бърно

Грандиозен успех постигна Емил Кондев от Пазарджик на Европейското първенство за деца с увреждания Emil Open в Бърно, Чехия. 16-годишното момче спечели два бронзови медала - на 25 м. гръб и 25 м. свободен стил, като се пребори с голям брой конкуренти, които от дълго време се подготвят за състезанието. Алекс Сърнов, на 12 години, спечели своите плувания на 50 м свободен стил и 25 гръб и заслужено стана Европейски шампион по плуване за деца с увреждания. Успехите им са признание за работата на техния треньор Петър Георгиев, за всеотдайността на родителите им, както и за тяхната упоритост, постоянство и невероятна сила на духа.