Поредни успехи за съставите от ОДК – Пазарджик – от фестивала „Пловдив – древен и вечен“
ШСТ ДИАМАНТ

Над 200 деца от съставите и школите на Общински детски комплекс – Пазарджик  се представиха отлично в Танцовия фестивал „Пловдив – древен и вечен“. Международно жури от десет човека, признати специалисти в различните области на музикалното и танцово изкуство, оцени над 600 хореографии в 16 различни танцови направления. Около 2 000 участници  от цяла България и чужбина се състезаваха за  призовите места.

Ето и наградите на децата от Детския комплекс: Школа по спортни танци „Диамант“ с ръководител Любомира Попова спечели златен медал в стил „Латино танци“, а Представителен танцов състав „Детство“ с ръководител Елена Тетева се класира на първо място в състезателен стил „народни танци“  и всеки един танцьор получи златен медал. Момичетата от Школата за класически и модерен балет „Радост“ с ръководител Радост Ангелова се състезаваха в няколко танцови направления. В стил „класически балет“  Радост Атанасова се окичи със златен медал,  Теофана Лазарова се класира на трето място,  но в стил „Lyric“ Теофана Лазарова спечели първо място,  а Радост Атанасова второ място в стил „Contemporary“. Сребърен медал спечели групата по модерен балет в стил „Contemporary modern“ и трето място за  стил „характерни танци“. Всеки от участниците  получи индивидуален диплом за участието си, както и много подаръци и вкусотийки от спонсори.
По същото време в Пловдив се проведе и Гимнастрада, държавно първенство по художествена гимнастика, където мажоретките от „Мистерия‘ с треньор Вергиния Нешева, спечелиха златен медал.
СНИМКА: ШСТ "ДИАМАНТ"