Пазарджишките корабомоделисти откриха сезона с по няколко медала от състезанието в Харманли
Корабомоделисти

Спортно-състезателният сезон за корабомоделистите вече няколко години подред се открива в гр.Харманли. На спортния комплекс „Кюмурлука“, в дните на празника на града, се събраха над 50 състезатели в класовете „М“ – моторни радио управляеми модели и класовете NS- радио управляеми копия. Пазарджишкият Модел яхт клуб се яви в намален състав, заради студентски изпитни сесии на част от спортистите. Световният шампион змс Димитър Димитров спечели златото в
„Expert“, втори златен медал спечели в тандем с баща си змс Петко Петков в клас Mini Taem. Стефан Марков се наложиха в класическия Expert Taem и извоюва златото, като достойно замести сина си змс Димитър Марков, който в момента се подготвя за изпитната сесия. Стефан Марков грабна и среброто в FSRE. В клас Mini  Димитър Димитров остана втори и се задоволи със среброто. Петко отново потвърди класата си в FSRE и спечели втория си златен медал, а сребро завоюва в Мini Mono и бронз в Mini. Стефан Марков пък завърши серията от медали със сребро в  клас FSRE.

След златото и бронза от Европейското през 2017 година в класовете „С“- настолни модели, на змс Лазарина Бончева и дъщерята Анастасия, през тази година отново се включи и таткото мс Красимир Бончев. Лазарина завоюва сребърен медал в клас F4B, а Красимир се задоволи с бронза. Малката Анастасия за първи път управлява радиоуправляем модел и успя да се класира четвърта в клас F4A при юношите.

Стартът на сезона за пазарджишките корабомоделисти е с  шест златни, четири сребърни и два бронзови медала. Предстоят още много състезания, като само в Пазарджик ще се проведат две Европейски първенства - по корабомоделен спорт за скоростни модели- през юли, и авиомоделизъм за свободно летящи модели- през август, два международни турнира и десет Държавни по корабо-, две по авио- и едно по автомоделизъм. Само след три седмици е домакинсвото  на традиционния  Мемориал „Шишков“и Държавно първенство за настолни модели- класовете „С“ и веднага в началото на юни е Националното ученическо първенство по авто- и корабомоделен спорт. Спортните прояви се реализират благодарение и на подкрепата на общината, подчертаха от клуба. Бреди броени стана ясно, че FAI през  2019 година възлага на Пазарджик  Европейското първенство за кордови авиомодели- класовете F2. Очаква се и от NAVIGA възлагането на Световното за скоростни модели- класовете А/В, съобщи председателят на клуба змс Димитър Ганчев.