На четвъртфиналите за Купата на България волейболистите на"Хебър" излизат в Монтана срещу "Миньор" Перник

Пазарджик  ВК Хебър
Безпроблемно момчетата на Атанас Петров взеха победа с 3:0 гейма срещу волейболистите от Тетевен в първата си среща за 2018 година.
Отново със сериозна домакинска подкрепа от трибуните  "Хебър" приключи отделните геймове с резултати: 25:21, 25:21, 25:16. Без основния си стълб Любомир Агонцев, който вече успешно се вписва в селекцията на Атанас Петров като титуляр на поста "разпределител",  гостите нямаше какво да противопоставят в зала "В. Левски". Завърналият се след контузия Минчо Минчев реализира 17 точки, Мартин Палийски -13, а Мартин Симеонов - 11. С 10 точки се записа и Александър Ляфтов.
С победата си "Хебър" се класира за финалния турнир за Купата на България, който ще се проведе в Монтана, където хебърци имаха хотелски резервации още преди  тази среща.

Днес в офиса на БФВ бе изтеглен жребият за  финалната фаза, която ще се състои от 12 до 14 януари (петък - неделя). В зала "Младост" в Монтана  на 12 януари от 12:15 часа съперник на "Хебър" ще е "Миньор" Перник

Ето двойките за четвъртфиналите и програма за турнира:

12 януари, петък, 2018

12:15 ч: Хебър (Пазарджик) - Миньор (Перник)

15:00 ч: Нефтохимик 2010 (Бургас) - ЦСКА

17:45 ч: Марек Юнион-Ивкони (Дупница) - Монтана

20:30 ч: Пирин (Разлог) - Добруджа 07 (Добрич)

Победителите от първите две двойки играят първи полуфинал, който е на 13 януари, събота, от 15:30 ч.

Победителите от вторите две двойки играят втори полуфинал, който е на 13 януари, събота, от 18:15 ч.

Победителите от полуфиналите се изправят в спор за Купата, а двубояте на 14 януари (неделя) от 18:30 ч. Мач за трето място не се играе.