Три златни медала за Камелия Стоименова - СК "Шампион"

Камелия Стоименова

3 златни медала спечели състезателката на СК ”Шампион” Камелия Стоименова на Държавното първенство по плуване в гр.Варна за възраст 13-14-годишни. След дълги години суша Пазарджик отново има своята шампионка по плуване, която спечели всички брустови дисциплини - 50, 100 и 200 метра.
Най-убедителна победа Камелия постигна на 100 бруст като направи и лично постижение- 1.16.33. Само преди седмица Камелия се доближи на 1 стотна от рекорда на 50 бруст, който ще е нейна главна цел до края на годината. Тези победи наредиха СК ”Шампион” на 6 място по медали от 42 клуба, участвали в състезанието. С отлични резултати в плуването се поздравиха Стефания Нушева  и Държавните шампиони по триатлон Любомир Германов  и Михаела Зонова, като част от подготовката им за следващи стартове.