В събота ще има трета среща "Хебър" - "Доростол" Силистра

ПазарджикПазарджишките волейболисти загубиха втората плейофна среща  в Силистра с 3:2 гейма.

"Мъжкият отбор на Доростол (Силистра) изравни серията във финалния плейоф от Висшата лига, след като спечели с 3:2 (25:20, 25:20, 19:25, 23:25, 15:13) като домакин на Хебър (Пазарджик) пред препълнената зала на Езиковата гимназия "Пейо Яворов". Мачът продължи близо два часа - 117 минути.

Така общият резултат е 1:1 победи, а третият решителен двубой е в Пазарджик на 25 март (събота) от 18:00 ч.

Воденият от Димитър Миланов тим на Доростол започна по-добре и успя да поведе с 2:0 гейма, а в третата част направи хубава преднина. И когато домакините предвкусваха успеха с 3:0 гейма, гостите от Хебър се разиграха и след ключови изпълнения на Станислав Петков (включително 2 аса), тимът от Пазарджик успя да намали изоставането си.

Сценарият в четвъртия гейм доведе до преднина от 18:11 за Хебър, но домакините съвсем не се бяха отказали и успяха да изравнят до 21:21. В края обаче Хебър успя да се наложи след 25:23 и да вкара двубоя в тайбрек.

В решителния гейм Доростол започна по-добре и подкрепяни от своите верни фенове волейболистите на тима дръпнаха с 8:4. Аванс, който им позволи да запишат победа и да нанесат първа загуба на Хебър през този сезон във Висшата лига. "