Кметът връчи златните медали на волейболистите на "Хебър", Любо Ганев - сребърните на "Доростол"

ПазарджикКогато нещата се случват истински в спорта - има и публика, и настроение, и гордост!
Волейболистите на "Хебър" победиха с 3:1 гейма "Доростол" в третата плейофна среща, пред собствентата публика, препълнила зала "Васил Левски". Нещо, което за спортно събитие в най-голямата зала на Пазарджик, се случва за първи път от десетилетия насам.

Със своя "уникален" стил , липсващ от волейболните учебници по професионализъм, силстренци опънаха нервите на пазарджишката публика в първите минути, печелейки първия гейм с 25:23 точки.
Труден втори за пазарджикли - 25:18,въпреки крайния резултат, говорещ за лекота, ако не си присъсствал в залата, и трети - в който това, което се видя и в първата среща, аматьорите от крайдунавския град рухват психически, когато изостават в резултата - 25:19. В четвъртия просто се предадоха след точковата канонада още в началото за "Хебър" - просто се отказаха да търсят начи за компесиране на 6-7-8 точки изоставане.   При  25:17 в четвъртия, последен гейм във Висшата волейболна лига, ВК "Хебър" победи "Доростол" Силистра и се клисира директно  в Суперлигата.

След края на срещата бе и награждаването на призьорите от първенството във втората волейболна лига  - с бронзовите медали се окичиха волейболистите на "Виктория волей" Пловдив и "Дея-спорт" Бургас. Легендата на българския волейбол и член на УС на БФВ Любо Ганев връчи сребърните медали на момчетата от "Доростол" Силистра, а златните медали и   купата  връчи кметът Тодор Попов на победителите - възродения мъжки волейболен клуб "Хебър".

Треньорът Атанас Петров и неговите момчетата  отдадоха дължимото на публиката, поднасяйки купата към трибуните, в знак на признателност за безрезерваната , огромна пходкрепа във всички домакински срещи на първенството в зала "Васил Левски"