Томас Конечни от Чехия и Юка Ишигаки от Япония са шампионите при мъже и жети от финала на 2016 ITTF ASAREL BULGARIA OPEN

ПанагюрищеВ битката при двойките първо място взе женския отбор на Япония, а при мъжете фаворити станаха състезателите от Русия
Преди броени минути приключи церемонията по награждаването на победителите от 2016 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open.
Златният медал при мъжете спечели чехът Томас Конечни (4-то място в схемата на турнира). Той се изправи срещу Куентин Робинот от Франция (8-мо място в схемата). По време на финалния мач, състезателят от Чехия спечели първото място, надделявайки  с 4 - 0 гейма, а французинът зае втората позиция. Медалите на първенците сред мъжете връчи проф. д-р Лъчезар Цоцорков – председател на Надзорния съвет на „Асарел Медет“ АД, генерален спонсор на 2016 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open.
Първо място при жените зае Юка Ишигаки от Япония (2-ро място в схемата на турнира). Японката оправда всички очаквания и извоюва първата позиция при жените с резултат 4 – 0 гейма. Среброто отиде при сънародничката ѝ Мисаки Моризоно ( 5-та в схемата). Победителките получиха наградите си от Роналд Крамър - Президент на Европейския съюз по тенис на маса.
Mdkdhz,ryeШампионите при мъжете и жените получават премия от $ 9 100 от наградния фонд на турнира и по 200 точки за класиране в Световната ранглиста. Състезателите, класирани на второ място получават по 100 точки за ранглистата и чек на стойност  $ 4 500. Примомняме, че премията за отпадналите на полуфинал е  $ 2 200 и 50 точки за Световната ранглиста.
В последния ден на турнира се състояха и финалите на двойки. Първо място сред мъжките тандеми извоюваха Алексей Ливенцов и Михаил Пайков от Русия с резултат 3 - 1 гейма. Техните противници, Ченг-Тинг Лиао и Чиа-Хунг Сун (Китайско Тайпе) заеха втората позиция. Победителите бяха наградени от Джан Ган Хеуй – представител Double Fish, Китай, един от главните спонсори на турнира.
Златото при женските довойки взеха японките Мисаки Моризоно и Мию Като, която зае и второ място при девойките под 21 г. с резултат 3 - 0 гейма. На второ място се класира тандемът на Мария Долгих и Полина Михайлова от Русия, които участваха в Олимпийските игри в Рио. Медалите на двойките жени връчи Никола Белишки, кмет на община Панагюрище , градът домакин на турнира.

В турнира за двойки премията на шампионите е в размер от $ 3 200 за всеки от участниците и по  200 точки за Световната ранглиста. Останалите на второ място състезатели получават по  $ 1 600 от наградния фонд и по 100 точки за ранглистата.
Официалната церемония по закриването на турнира се проведе веднага след награждаването на медалистите. В заключителните си думи кмета на гр. Панагюрище Никола Белишки заяви, че за гр. Панагюрище е изключителна чест да е домакин за втора поредна година на такова престижно спортно събитие като  Asarel Bulgaria Open.
„На финала на този висок спортен форум искам да споделя своето лично удовлетворение от факта много хора станаха съпричастни и тази година за реализирането на идеята Asarel Bulgaria Open, която възникна преди година-две в „Асарел-Медет“ АД. Оказахме се заобиколени с нови съмишленици и много нови приятели! Благодаря на всички, които ни подкрепяха – на представителите на българската и Европейската федерация по тенис на маса, на Министерството на младежта и спорта, на ръководството на общината и всички спортни деятели, на организаторите и партньорите. Специална благодарност към спонсорите, както и към всички приятели на тениса на маса“, каза проф. д-р Лъчезар Цоцорков – председател на надзорния съвет на „Асарел Медет“ АД, генерален спонсор на турнира,
По време на заключителната церемония Вики Елефтериаде, мениджър на турнира подчерта, че и второто издание на Asarel Bulgaria Open е изключително успешно и благодари на организаторите, доброволците и публиката, без които провеждането на престижния международен форум би било невъзможно.
Иван Александров, председател на Организационния комитет на Asarel Bulgaria Open, поздрави участниците в спортната надпревара и съобщи, че зала Арена Асарел и гр. Панагюрище ще имат честта да посрещнат отново топ състезатели по тенис на маса и за третото издание на турнира, което е планирано да се проведе през септември 2017 г.
Специални гости на Официалната церемония по закриването на 2016 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open бяха Никола Белишки, кмет на община Панагюрищe, проф. д-р Лъчезар Цоцорков – председател на надзорния съвет на „Асарел Медет“ АД, генерален спонсор на турнира, Роналд Креймър,  президент на Европейския съюз по тенис на маса (ETTU) и генералният секретар Ричард Скрътън, Стефан Китов, председател на Българската федерация по тенис на маса и Джан Ган Хеуй, представител на един от основните спонсори на турнира  - Double Fish, Китай.
Резултатите от всички мачове досега можете да видите тук:
За турнира:
След като дебютира в световния календар на ITTF през 2015 г. като турнир от Challenge сериите и с награден фонд от $35 000, през 2016 ASAREL Bulgaria Open е вече в по-високия Major клас на ITTF World Tour. Наградният фонд от $80 000 е най-високият в света за турнир от Major-сериите и е вторият по големина в Европа след турнира в Германия, който обаче е от по-високия клас Super series. В тазгодишното издание на турнира участват 140 състезатели от 23 държави.