Кръводарители се отзоваха на апела за Георги Арнаудов. Той е приет за лечение в МБАЛ „ХИГИЯ-СЕВЕР“
Буквално за час приятелите на Георги Арнаудов осигуриха нужното количество кръв, за да бъде стабилизирано състоянието му. Преди дни близките му са го закарали в МБАЛ „ХИГИЯ”, където е бил приет незабавно, а от вчера той е и първият пациент на новото отделение по хематология в „ХИГИЯ-СЕВЕР”.
Припомняме, че след завръщането си от Китай, където беше за лечение по основното си заболяване – Сарком на Юинг, състоянието му се влоши и майка му търсеше здравно заведение в България, където да продължи лечението му. Тогава тя сподели, че е получила много откази от лекари.
„ Специалистите хематолози в „Хигия” полагат грижи да стабилизират състоянието му, така че той да продължи основното си лечение. Георги е боец, има много силен дух и усеща колко много хора го подкрепят, за което им благодаря, сподели пред ПА медия майката на Георги – Ани Арнаудова.