Дара Стоянова - с най – голямото отличие - „Приз Ренета Камберова“ от турнира „Панагюрско съкровище“
Дара Стоянова

На 19 и 20 октомври в Панагюрище се проведа Третият турнир по художествена гимнастика „Панагюрско съкровище” и приз „Ренета Камберова”. Главен съдия на състезанието беше международната съдийка и олимпийска медалистка с ансамбъл Християна Тодорова. В състезанието взеха участие повече от 500 гимнастички от цялата страна. Блестящ старт на новия сезон отбелязаха грациите от Пазарджишкия клуб „Диляна Прима“, завръщайки се от Панагюрище с много медали и страхотни емоции.

В категория до 7 години възпитаничките на треньорката Уляна Айналиева спечелиха златни медали на съчетанията  „Хайде да танцуваме“ и „Цветята танцуват“, сребърни за  „Пасо добле“ и бронзови медали за децата от „Суинг“.

В категория А за девойки младша възраст до 10г, чаровната Александрина Митева спечели бронз на въже, прекрасната Надежда Малинова се пребори за сребърен медал на съчетание с обръч, а Дарина Трифонова изигра без грешка своето съчетание с обръч и спечели златен медал.

Дара Стоянова в категория „А“ да девойки младша възраст спечели 3 златни медала, на топка, бухалки и в многобоя, в същата категория  Адриана Данова изигра с много чувство своите бухалки и се нареди на второ място със сребърен медал.  Най престижната – награда „Приз Ренета Камберова“ беше връчена от Олимпийска шампионка и патрон на турнира Ренета Камберова  на победителката в многобоя - Дара Стоянова.

При деца, родени 2007г., А категория, Божидара Пепелова безапелационно спечели златен медал. Много добро представяне на своите съчетания направиха грациозните гимнастички и ученички в Спортно Училище гр. Пазарджик Никол Трендафилова, Любомира Кабурова и Татяна Чергарова. Бронзов медал завоюва и  прекрасната Мария Гигова за съчетанието си с въже.

Поздравления за гимнастичките от СК „Диляна Прима“, които отново се представиха блестящо на поредния турнир и поздравления за силната  подготовка на треньорите Величка, Петкова, Уляна Айналева, Ели Делева, Ружа Блангева и хореограф Диди Кирова.