Две седми места и едно шесто за пазарджишките корабомоделисти от 21-то Световно първенство по корабомоделен спорт в Пазарджик
Корабо
   В неделя на акваполигона в парка „Остров Свобода“, при голям интерес и постоянно присъствие на зрителите, завърши 21-то     Световно първенство по корабомоделен спорт за скоростни кордови модели в класовете А/В. В дългия маратон, след Европейското по авиомоделизъм и Световното юношеско първенство по корабомоделен спорт за електро моделите за групови гонки и на този световен форум се явиха 56 състезатели от Армения, Англия Беларус, Германия, Русия, Украйна, Унгария, Швейцария и България със 108 модела.

При добра организация и перфектни условия, предоставени от „Модел яхт клуб-Пазарджик“ и Община Пазарджик  още с началните стартове стана ясно, че борбата за разпределянето на световните титли и медалите ще е изключително оспорвана. В клас А1/до 3,5 куб. см/ до последният ден уверено водеше варненецът Владимир Миров с 180,542 км/ч, но на финала с 186,143 км/ч световен шампион стана украинеца Генадий Игнатенко, пазарджиклията Борислав Димитров остана седми със 111,801 км/ч. При юношите световната титла отиде при Глеб Иванов- Русия със 180 км/ч и сребро за русенеца Антон Йотов, а пазарджишкият юноша Константин-Кирил Димитров до края не записа успешен старт. В клас А1Е /с електродвигател/ при мъжете се наложиха украинците- световен шампион с 2261415 км/ч стана Олексей Смолников, сребро за Андрей Смолников- 224,439 км/ч и бронз, отново за варненеца Владибир Миров-223,881 км/ч. При юношите с нов световен рекорд от 225,00 км/ч световен шампион е  украинчето Иван Смолников, а със среброто се задоволи Алиса Долгих - Русия и бронз за Глеб Иванов - Русия. В клас А2 /до 6,5 куб.см/, само километър не достигнаха на Владимир Миров за титлата и тук отново от украинската фамилията Смолникови- бащата Волдимир с 205,714 км/ч грабна световната титла, а бронза остана за синът му Андрей. В клас А3/до 10 куб.см/, шампионската титла стана притежание на украинеца Генадий Игнатенко с 223,602 км/ч, а вицешампион е руснака Владислав Демошкин- 214,031 км/ч. С овации и изблик на радост, изненадващо бронза грабна швейцарецът Антонио Делла Зоппа с 213,777 км/ч. Тук пазарджишките състезатели бащата Кирил Димитров остана шести със189,474 км/ч, а синът Борислав не записа успешен старт. При юношите победи Рудик Тедовосиян-Армения със 180,00 км/ч, а Антон Йотов-България и тук остана със сребро със 157,895 км/ч. Най-оспорвано премина борбата за световната титла в клас В1/да 2,5 куб.см с въздушен винт/, с участието на 22-ма състезатели и то-все от елита. В крайна сметка, след европейската титла, отново световен шампион стана Бабкен Шахазизян- Армения с 276,923 км/ч. След него плътно се наредиха пловдивчаните- Асен Танев, с 264,706 км/ч и сребърен медал, бронз за синът му Божидар Танев- 264,317 км/ч, а лидерът Георги Кабаков остана четвърти с 262,774 км/ч. Пазарджиклията Седеф Дончиев се класира на приличното седмо място с 247,934 км/ч. В клас В1Е/с елдвигатели/ световен шампион с 286,624 км/ч стана Фарид Ишметов-Русия, а среброто остана за Иля Норкин- Украйна с 268,657 км/ч и бронза за украинката Лариса Пасхалова /която беше и секретар на Световното първенство/. При юношите, светове шампион с 242,588 км/ч стана Рудик Тадевосиян- Армения, следван от Глеб Иванов- Русия с 240,964 км/ч и бронз за Льова Гарибян-Армения с 236,842 км/ч, нашият Константин- Кирил Димитров остана едва седми с един записан резултат от 188,088 км/ч и след трети старт се наложи със семейството си да замине за Щатите. В клас В1Е при юношите за трета поредна година и то с нов световен рекорд се наложи Алиса Долгих-Русия с 260,870 км/ч и сребро за Глеб Иванов-221,130 км/ч. И така, в историята на пазарджишкият спорт за 2019 година остават още едно Европейско по авиомоделизъм и две Световни първенства, донесли славата на Пазарджик и като Световен център на моделните спортове.