Петобойците на СК ”Шампион” се завърнаха от Велико Търново с два медала и купа, готвят се за световното в София
СК ШАМПИОН

С 2 индивидуални медала и 1 отборна купа се завърнаха от Велико Търново петобойците на СК ”Шампион”. Там се проведе втори кръг на Държавното първенство по модерен петобой за младежи и девойки под 21 години, мъже и жени.

За състезателите на „Шампион” това участие беше част от подготовката им за предстоящото Световно първенство в София, споделиха треньорите Валентин Георгиев и Анна Георгиева. Макар и все още 13- 16  годишни младите надежди на клуба дадоха всичко от себе си и постигнаха лични резултати в отделните дисциплини.

В индивидуалното класиране Михаела Зонова се класира на 3 място за жени, редом с най-добрите петобойки на страната . При девойките до 21 години с отлична най-добра комбинирана дисциплина на първенството на 2 място се класира Виктория Стойнова.  Отлични резултати постигна и 13-годишната Виктория Пенева, редом с опитните петобойки.

При младежите престижно  класиране направиха Любомир Германов, Ангел Франгов и Емил Грозданов, като се класираха на 2 място отборно. Резултатите на младите ни петобойци дават надежда за добро представяне на Световното първенство в София 18-24 юли, където участие ще вземат петима състезатели на клуба: Михаела Зонова, Виктория Стойнова, Любомир Германов, Ангел Франгов и Емил Грозданов.