Успешно представяне на джудистите и бадминтонистите на Спортното училище в състезания през уикенда
Пазарджик
Пет първи, едно второ и три трети места. Така джудистите от Спортно училище Пазарджик достойно представиха града ни на Втория международен турнир, който се проведе през почивните дни в Перник.
Заслужено златото спечелиха Дилян Нейчев в кат. до 34 кг., Надя Джимова в кат. до 32 кг., Маринела Янева в кат. 48кг., Цветомир Тодоров – до 60 кг. и Емил Вълчев – до 50 кг.
В кат. до 60 кг. втори се класира Димитър Куртаков, а трети станаха отново възпитаници на Спортното училище - Мария Малинова, Петър Костов и Димитър Спасов.
Според треньорите Иво Богданов и Виден Василев представянето на нашите спортисти е било на ниво, а потенциалът, който притежават, тепърва ще им донесе нови по-добри постижения.

Отново през почивните дни на проведеното в Хасково Държавно първенство по бадминтон за 13-годишните състезатели от Пазарджик спечелиха овациите на публиката. Сред общо 14 отбора, Пазарджик бе представен от един отбор – момичета, в състав: Радостина Ангелова, Алис Кумруян, Ива Керемидчиева, Габриела Тодева и най-малкият участник – 10-годишната Теодора Георгиева. Пазарджишките момичета паднаха в първа среща от Първомай, но спечелиха срещу Димитровград с 3:2 и срещу Хасково с 5:0. Според треньора Димитрийка Димитрова много малко не е достигнало на нашите състезателки, за да се класират сред първите, но засилената тренировъчна работа с учениците от Спортното училище са дали реален резултат.