Три световни титли и бронзов медал за състезателите на "Тонус-спорт" от световното в Унгария
Тонус-спорт

От град Егер- Унгария, където се проведе 25-ти Световен шампионат на  SKDUN и 10-та Световна Купа на SKDUN/Шотокан Карате на Държавите от Обединените нации състезателите на пазарджишкия клуб "Тонус-спорт" се завърнаха с три световни титли и един бронзов медал, съобщи треньорът им Асен Василев. В състезанието участваха спортисти от 45 държави.

Във възрастова група деца състезателят  Асен Присадов грабна златния медал в дисциплина кумите, а в дисциплина ката се окичи с бронз. Само преди няколко месеца в Сърбия в двете дисциплини той стана два пъти Европейски шампион, а през 2016г. е с бронз от 9-та Световна купа на SKDUN.

Във възрастова група мини кадети Радост Гогова в кумите, във финалната среща, в тежка битка с латвийска състезателка, от която загуби на Европейското, успя да преодолее съпротивата й и  да завоюва шампионската титла. Същата се класира на 4-то място в дисциплина ката. Радост е със сребърен и бронзов медал от Световна купа на  SKDUN- 2016 г.

Във възрастова група кадети Кръстьо Барабаров в кумите стана също световен шампион.Той е втори от Световна Купа на SKDUN-2015 г. и с бронзов медал от Световна Купа на SKDUN- 2016 г.

Добри думи треньорът каза и най-малката  състезателка - за сърцатата игра на Ивелина Донова, която не можа да стигне до стълбичката с победителите.

Треньорът на клуба обобщи, че състезателите Кръстьо Барабаров и Радост Гогова са с пълен комплект медали /златен, сребърен и бронзов/ за период от две години от Световни купи на SKDUN. Отлични резултати има и Асен Присадов. Затова очакването, което има треньорът, е децата да бъдат наградени и от кмета на Пазарджик.