Мобилна версия

ИНСТИТУЦИИ
Това е архивен сайт на PA media.
Актуалният сайт е на адрес: pa-media.net
Шампион в 24-то издание на лекоатлетическа щафета за купа „Велинград” стана СУ „Св. св. Кирил и Методий”

Велинград

На 30 май се проведе традиционната лекоатлетическа щафета за купа „Велинград”. През тази година пет учебни заведения излъчиха свои отбори за лекоатлетическия крос, организиран от Община Велинград. В  спортната проява участваха 160 ученици.

Шампион в 24-тото  издание на лекоатлетическа щафета за купа „Велинград” стана отборът на СУ „Св. св. Кирил и Методий” – Велинград.
  Победителите преодоляха дистанцията от 3630 м. за 09:01мин., следвани от СУ „Методий Драгинов”- Драгиново, само на 3 сек. разлика - 09:04мин. Третото място завоюва отборът на ОУ „Христо Ботев“ – Велинград, който взе разстоянието за 9 мин. и 15 сек. Четвърто място зае щафетата на СУ „Васил Левски“ – Велинград с време 9 мин. и 21сек. Пети се наредиха възпитаниците на ОУ „Неофит Рилски“ – Велинград с резултат 9 мин. и 31 сек.

Купата на победителите връчи  кметът на  Община Велинград д-р Костадин Коев, а останалите класирали се отбори бяха наградени от зам.-кмета Атанас Палигоров и от председателя на Общински съвет Велинград инж. Бельо Мандраджиев.

Първите три училища в крайното класиране получиха грамоти и тениски, а останалите – грамоти.

За поредна година проявата премина при безупречна организация и без инциденти. За това допринесе професионалната работа на РУП – Велинград и на медицинския екип от МБАЛ-Велинград ЕООД.