БСП преговаря за коалиция, а вече са си избрали предизборен щаб в Пазарджик
На Областен съвет на БСП в Пазарджик са избрани новото Изпълнително бюро, както и предизборен щаб за президентските избори, съобщиха от партийната структура в Пазарджик.
Новото Изпълнително бюро на Областен съвет на БСП – Пазарджик се състои от 9 членове от областта, които ще отговарят за определени ресори. Това бе прието на заседание на Областния съвет, на което беше одобрен и правилник за работа. За заместници на председателя Йордан Младенов бяха избрани Петя Цанкова – местна политика, Гурко Митев – организационна дейност и Георги Янчев – партийна дейност. На заседанието са конструирани и помощни комисии към Областния съвет, които ще работят в сферата на обществено-икономическо и политическо развитие на региона.
Областен съвет – Пазарджик е излъчил и предизборен щаб за предстоящите президентски избори. Предизборният щаб е с председател Йордан Младенов, заместник-председател – Надя Клисурска-Жекова, връзки с медиите и обществеността – Велина Георгиева. В щаба са също председателите на общински организации на БСП и по един координатор от община. В същото време БСП преговаря с АБВ и Движение 21 за общ ляв кандидат за президент и в този случай предизборният щаб би трябвало да е общ, а не отделен за трите формации. БСП обаче бързат да извадят своя и да заявят, че вече такъв има.
От партийната структура обявиха, че започват общинските конференции за номинации за президент.
Тази страница е видяна: 995